ABOUT ME


Hej wszystkim!

Nazywam się Michalina i mam 21 lat. Pochodzę z małego miasteczka na Śląsku, lecz od dwóch lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i studiuję. Jestem studentką amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim i w tym roku będę bronić licencjat. Na co dzień jestem też nauczycielką angielskiego. Udzielam korków i uczę metodą Direct w jednej ze szkół językowych.

Jestem całkiem niewielkim człowieczkiem (156 cm!) o wielkiej pasji. A są nią podróże, na które przeznaczam każdy zarobiony grosz. Póki co odwiedziłam 29 państw, a bilety wykupione mam już do kolejnych sześciu! Lecz podróże to dla mnie nie tylko wykreślanie krajów z listy, a mój najlepszy nauczyciel, niesamowity poprawiacz humoru i rzecz dzięki której czuję, że żyję.

Jako "pani od angielskiego" uwielbiam też testować różne metody nauki języków. Sama uczę się języka norweskiego, a w kolejce czeka jeszcze włoski. Czemu norweski? Decyzja była całkowicie przypadkowa, ale dzięki temu pokochałam nie tylko Norwegię, ale też całą Skandynawię.

Dużą rolę w moim życiu gra również muzyka, która jest ze mną praktycznie 24 godziny na dobę. Staram się nie ograniczać co do gatunków, ale moje serce bije w rytmie house i techno. Uwielbiam, gdy jakiś kawałek przenosi mnie w inny świat, czego absolutnym mistrzem jest Joris Voorn. #fangirl Gdy uda mi się wpleść technoparty w jakąś wyprawę to jestem w raju!

Oprócz tego jestem strasznie ciekawską osobą. Niczym dziecko zadaję dużo pytań i mam w zwyczaju błądzić w internetach poszukując odpowiedzi na każde głupie pytanie jakie pojawi mi się w głowie. Znalazłam nawet odpowiedź na to, jak obliczyć Pi używając do tego zamrożonych hot dogów. Jest tyle rzeczy, które chcę wiedzieć i tyle miejsc, które chcę poznać że czasami sama nie nadążam.

Wyznaję filozofię jak chcę, to mogę i stale staram się udowadniać to sobie samej i moim bliskim. Znajduję rozwiązanie na każdym problem i nie potrafię zrozumieć osób, które robią odwrotnie. Bo wszystko da się ogarnąć i spełnić można każde, nawet najdziwniejsze marzenie.

Instagram