TOP 3 Motywujących blogów

poniedziałek, stycznia 09, 2017

Motywujące blogi to coś, co znacznie ułatwia mi walkę z "nie chce mi się", "to za trudne" oraz "pierdole, nie robię". Nie ukrywam, że blogosfera ma na mnie duży wpływ. Kształtuje moje myślenie, motywuje i inspiruje. Jestem jej stałym bywalcem od gimnazjum, tj. od prawie 8 lat, i przez ten czas zdążyłam wypracować sobie listę blogów, na które stale wchodzę. A oto lista TOP 3 z tych, które najbardziej mnie motywują.

Zapraszam do lektury! Wiele pomocnych linków :)3. Miniomki (klik)

To taka turbopara. A do tego supernaturalni ludzie, których nie można nie pokochać! Jak czegoś chcą, to to realizują, potrafią to dokładnie zaplanować i myśleć nieszablonowo. Przykład? Przeczytajcie o tym, jak pieniądze leżą na ulicy. Ja bym na to nie wpadła. Przeczytaj też o tym, że to ile się zarabia zależy od człowieka (klik).

Inne akcje?

Mając 22 lata kupili mieszkanie bez kredytu. (klik)

Wymarzyli sobie dłuuugą podróż. Rok wcześniej powstał plan, rok później odkryłam ich ja, kiedy snapowali już z Bali. Przeczytajcie o tym >>tu

Aktualnie są na Teneryfie, gdzie przyjechali po raz trzeci z marzeniem założenia hostelu. Żeby zarabiać w euro, mieć w miarę pasywny dochód, i aby było gdzie wracać. Bomb! Trzymam za nich kciuki.

Vicky chciała przebiec maraton. Zrobiła to, a opis jak cholernie ciężkie to było znajdziecie >>tu

Czytając ich odnosi się wrażenie, że są zwykłymi ludźmi, jak my wszyscy. Nie spadkobiercami fortuny Trumpa, ani zwycięzcami w Lotka, tylko zwykłym Adamem i Anią Kowalskimi. Tylko wersją, która umiała spiąć dupę. I taką, która wie, że za swoje życie odpowiadamy sami i możemy je w dowolny sposób kształtować.

2. Paula Jagodzińska (klik)

Pauli bloga czytam od jej pierwszego wpisu, serio. Dawno, dawno temu miałam bloga kosmetycznego, którego kiedyś skomentowała, jeszcze kiedy w ogóle nie była znana. Wówczas wydała mi się być zwykłą, modową blogerką. Parę lat później natrafiłam na jej Instagrama ponownie, lecz tym razem zauroczyła mnie totalnie.

Oprócz ładnych, wystylizowanych zdjęć i cudownej urody Pauli znajdziecie na jej Insta/blogu wiele więcej. Jest niesamowicie pozytywną osobą i ten optymizm czuć. Jest też odzwierciedleniem tego, co sama w życiu chciałabym mieć. Dlatego zamiast zazdrościć - działam! A jej motywujące snapy i posty na Instagramie niezawodnie pchają mnie do działania.

1. Ania z aniamaluje (klik)

Moja faworytka. Czytam wiernie od kilku lat i potrafię na jej blogu siedzieć naprawdę długo, a do niektórych tekstów co jakiś czas wracam. Ania jest niesamowicie prawdziwą i bezpośrednią osobą. Nie będzie Cię głaskać po głowie, tylko powie wprost - chcesz coś zrobić, to to zrób i nie pierdol, że się nie da.

Ulubionym wpisem jest wpis o 3 typach ludzi, których nie lubi. PRZECZYTAJ!!!!!! Chyba mogę powiedzieć, że zmienił moje życie. A tak dokładnie moje myślenie, bo nagle uwierzyłam, że mogę wszystko. A jeśli wydaje mi się, że nie mogę to znaczy, że nie próbuję i nie kombinuję wystarczająco. Teraz pewnie uznałabym to za totalne nihil novi, ale wówczas było to szokujące i nieźle otworzyło mi oczy. Gdy go pierwszy raz przeczytałam, przeszłam przez kilka faz:
  • ale ta Ania się przemądrza: to nie jest takie proste, ludzie mają problemy i nie da się wielu rzeczy zrobić
  • chwila refleksji, czyt. okłamywanie się, że wcale nie jestem niedasiem (bo było mi wstyd!)
  • analiza wszystkich moich problemów i zachcianek, których "nie da się" rozwiązać
  • faza realizacji: Ania ma rację
Sama byłam totalnym niedasiem, marudzącym na życie i myślącym "tak już ma być, ja nic nie zmienię". Takim mieszkańcem z wiersza Tuwima, o którym wspomina. Po uświadomieniu sobie tego zmieniłam się o 180 stopni. Jestem teraz osobą dużo bardziej szczęśliwą i pewną siebie niż kiedyś. Dzięki Aniu!

Inne blogi, na które zaglądam, aby dać sobie kopa w dupę to blog Aleksandy Najdy, którą lubię za sposób myślenia i miłość do Azji, a także What Anna Wears? pisany przez Anię Skurę - aktualnie zamieszkującą na Bali, którą podziwiam za to jak zaprojektowała swoje życie.

A Wy? Kogo czytacie?


You Might Also Like

2 komentarze

  1. zobaczyłąmto to dopiero dzisiaj... jeju, jak ciepło na serduszku!

    OdpowiedzUsuń
  2. 40 yrs old Paralegal Estele Terbeck, hailing from Baie-Comeau enjoys watching movies like Body of War and Sculpting. Took a trip to Lagoons of New Caledonia: Reef Diversity and Associated Ecosystems and drives a G-Class. post informacyjny

    OdpowiedzUsuń

Instagram