Podróżnicze podsumowanie 2016

piątek, grudnia 23, 2016

Podróże marzyły mi się zawsze. Uczucie bycia w nowym, nieznanym całkowicie miejscu i przekraczanie pewnej strefy komfortu to coś, co po prostu uwielbiam. Najczęstszą wymówką od podróży, którą słyszę to oczywiście - nie mam pieniędzy!

Także spójrzcie za jaką kwotę udało mi się pojechać do Bolonii, Florencji, Rawenny, Mediolanu, Bergamo, Rygi i Wilna, a przy okazji skoczyć samolotem do Wrocławia. Ciekawi dokładnych cen? Zapraszam do lektury!A na zdjęciu moje pocztówki! Zawsze, gdy gdzieś jestem kupuję idiotyczną ilość pocztówek, a potem wklejam je do albumu. Na zdjęciu moje ulubione <3
Luty Wrocław, Polska

za ile?: 38 zł za loty w dwie strony
jak?: Ryanair z Warszawy

Mój pierwszy lot samolotem! Właśnie wtedy zaczęłam swoją przygodę z kupowaniem tanich biletów. Poleciałam wtedy do koleżanki na dwa dni weekendu i spędziłam go raczej imprezowo. Także RyanAir to ciekawy sposób na odwiedzanie znajomych z liceum, którzy studiują w innych miastach.


Marzec Ryga, Łotwa

za ile?: 16 zł w dwie strony
jak?: promocja autobusów Ecolines

Podróż przełomowa, bo pierwszy raz pojechałam za granicę sama. I to do miejsca, o którym niezbyt wiele się mówi. Cudowne doświaczenie!

Jeśli macie okazję pojechać  tanio do Rygi, to jak najbardziej polecam! Ja byłam tam dwa dni i według mnie jest to wystarczająco, aby poczuć klimat miasta i zobaczyć najważniejsze atrakcje. Koszt całej wycieczki był naprawdę niewielki - nocleg w 12osobowym dormitorium ze śniadaniem to 5 euro, a obiad w Pielmieni XL (na starówce!)  w postaci talerza zupy solyanki, soczku i całej miseczki pielmieni to 3,5 euro. Zwiedzanie Muzeum Okupacji KBW z przewodnikiem wyszło mnie 2 euro. Ogółem przez dwa dni wydałam ok. 15 euro +16 zł na bilety z Warszawy. Dwa dni na Łotwie za mniej niż 100 zł? Jak najbardziej można!
Kwiecień Wilno, Litwa

za ile? 30 zł w dwie strony
jak? promocja EcoLines

Cudowna, jednodniowa wyprawa do Wilna z koleżanką. Wchodzę na fejsa, promocja, dzwonię do przyjaciółki: Jedziemy do Wilna za dwa tygodnie za trzy dyszki? i pojechałyśmy. Z Warszawy wyruszyliśmy o 21, a po 7 byłyśmy w stolicy Litwy, skąd wyjechałyśmy około godziny 20. W ciągu tego czasu zjadłyśmy w tanim barze dla lokalsów czebureki za 1,5 euro obserwując trójkę pijanych o 13 w południe Litwinów po 50tce, którzy nawoływali swoja wpół-zgonującą koleżankę do dalszej alkoholizacji: "Tjereskaaaa, dziołszka, pijeeemy!" Epic. Zwiedziłyśmy Wilno dzięki Vilinus Free Tour (polecam!), wypiłyśmy piwo w hipsterskiej dzielnicy Uzupis, gdzie dosiadłyśmy też Zebracorna (jednorożco-zebrę) i pogadałyśmy o femizmie z Amerykaninem, który tam zamieszkał. A wieczorem zapaliłyśmy papierosa oglądając panoramę Wilna ze Wzgórza Giedymina. To był naprawdę cudowny wyjazd. Taki... oczyszczjący.

Lipiec
Bolonia, Florencja, Rawenna, Ferrara
czyli włoskie wakacje rodzinne

za ile?: za 4 osoby z bagażem rejestrowanym w obie strony zapłaciliśmy 1600 zł, także całkiem nieźle, choć dla mnie 400 zł w dwie strony  to dużo i mój limit to 100 zł :D
jak?: WizzAir

Pierwsze rodzinne wakacje od kiedy rodzice wzięli kredyt :D Pierwszy raz lecieli samolotem, a tata płakał oglądając dzieła w Galerii Uffizi, o których czytał całe życie. A potem chciał się czołgać przed mozaikami cesarza Justyniana w Rawennie. Spokojnie, powstrzymaliśmy go. Ot, typowy historyk. Zwiedziliśmy też Bolonię i Ferrarę. Był to mój pierwszy wyjazd do Włoch i od razu się w tym kraju zakochałam. Nie wiedziałam jeszcze, że wrócę tam za parę miesięcy!


Sierpień Praga, Czechy

za ile?: 0 zł
jak?: autostopem!

Pierwsza podróż na stopa! Ile emocji! Rodzinom powiedzieliśmy, że jedziemy BlaBla Carem i potajemnie zapakowaliśmy karton i markery do obładowanych plecaków i... w drogę! I dotarliśmy! :) Był to na pewno nie ostatni raz, kiedy podróżowaliśmy z chłopakiem w ten sposób. W grudniu na pewno spróbujemy łapania aut w Tajlandii, gdzie podobno przewóz można złapać w ciągu minuty. W Polsce i w Czechach na podwózkę czekaliśmy max 10 minut. Dodatkowo nocleg na kempingu pod namiotami i koszt 3-dniowej wyprawy wyniósł ok. 200 zł.


Listopad Mediolan, Bergamo, Włochy

za ile?: ok. 80 zł za loty Gdańsk-Mediolan/Bergamo-Gdańsk + 18 zł za loty Warszawa-Gdańsk-Warszawa
jak?: Ryanair

Drugi wypad do Włoch w tym roku! Dokładny kosztorys opublikowałam na blogu >>tu


Na sam koniec przypominam posta o znajdowaniu tanich lotów: >>tutajTen rok był dobry pod względem podróży. Następny będzie jeszcze lepszy! <3

You Might Also Like

0 komentarze

Instagram